Dzień książki to już coroczne święto obchodzone w naszej szkole.
W związku z tym uczniowie klasy I i klasy IV pod opieką pani M. Werner, pani M. Kroguleckiej i pana M. Ludwickiego przygotowali krótkie przedstawienie, którego tematem przewodnim była historia książki, promocja czytelnictwa - zachęcanie do czytania i wypożyczania książek oraz budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą.
Cała społeczność szkolna wysłuchała wierszy i piosenek o książce dowiedzieli się, że najpopularniejszą książką na świecie jest Biblia. Co na temat roli książki w życiu człowieka powiedzieli sławni ludzie, który Polak w dobie „gęsiego pióra” napisał najwięcej powieści.
Poprzez to przedstawienie uczniowie zapewne uświadomili sobie korzyści i przyjemności, jakie daje obcowanie z książką oraz zrozumieli, że książki mają wielki udział w naszym życiu.
Po raz pierwszy chętni uczniowie klas 5 – 8 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Orzeł”. Konkurs ma na celu popularyzację nauki matematyki przez zabawę oraz możliwość porównania wiedzy i umiejętności matematycznych z rówieśnikami z całej Polski.
Testy konkursowe są przygotowane przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli. Test składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwala każdemu uczniowi spróbować swoich sił.
Tegoroczna edycja odbyła się 20 kwietnia 2023r. 16 uczniów przystąpiło do testu konkursowego w obecności nauczycielki matematyki p. Joanny Szymczak i p. dyrektora Marka Króla.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
KATEGORIA KLASY 5 – 6:
Agnieszka Nowaczyk z klasy 6 – laureatka konkursu – 14 miejsce w kraju,
Jan Olejnik z klasy 6 – 23 miejsce w kraju,
Julia Walaszczyk z klasy 5 – 24 miejsce w kraju,
Wiktor Marczewski z klasy 6 – 26 miejsce w kraju
Maja Drobnik z klasy 5 – 30 miejsce w kraju,
Mikołaj Druciarek z klasy 6 – 30 miejsce w kraju,
Kasia Świtacz z klasy 6 – 32 miejsce w kraju,
Igor Cieślak z klasy 5 – 37 miejsce w kraju,
Marysia Galas z klasy 5 – 38 miejsce w kraju.
KATEGORIA KLASY 7 – 8
Agata Werner z klasy 7 – 22 miejsce w kraju,
Oliwka Spertusiak z klasy 8b – 25 miejsce w kraju,
Amelia Olszewska z klasy 8a – 26 miejsce w kraju,
Franek Pawlak z klasy 8b – 26 miejsce w kraju,
Lena Galas z klasy 7 – 27 miejsce w kraju,
Zuzia Janczak z klasy 8a – 30 miejsce w kraju,
Julia Dec z klasy 7 – 45 miejsce w kraju.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy świetnych wyników. Na szczególne uznanie zasługuje wynik Agnieszki Nowaczyk, która jest laureatką konkursu.
Bardzo dziękujemy 16 wspaniałym za podjęcie wyzwania i intelektualnego współzawodnictwa.
Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Joanna Szymczak
1 czerwca to kolejna ważna kartka w kalendarzu. Świętujemy wtedy Dzień Dziecka, który zawsze różni się od pozostałych dni. W tym roku uczniowie przybyli na piknik z atrakcjami: dmuchanym zamkiem ze zjeżdżalnią, malowaniem twarzy, zaplataniem kolorowych warkoczyków, tatuażami. Nie zabrakło również chętnych do zabawy w kąciku plastycznym. Poza tym gościliśmy służby ratownicze, straż i poilicję. Funkcjonariusze opowiedzieli i zaprezentowali jak wygląda ich codzienna praca. Udało nam się nawet odbyć przejażdżkę prawdziwym wozem strażackim. Gdy komuś zaczęło brakować sił do zabawy, można było posilić się grilowaną kiełbaską z bułką oraz skosztować słodkości. Ostatnim punktem imprezy była niebieska piana, w której wykąpali się chyba wszyscy uczniowie, dzięki czemu niemalże zamienili się w Smefry. Oczywiście nie zabrakło świetnej oprawy muzycznej oraz konkursów, które zapewnił p. Ludwicki. Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, uczniowie spędzili niezwykły czas, który będziemy długo wspominać.
Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji największej i najbardziej pracochłonnej uroczystości Dnia Dziecka 2023
Podziękowania dla Pań:
1. Karoliny Broczek
2. Anny Małolepszej
3. Justyny Olszewskiej
4. Kingi Wyrembskiej
5. Joanny Pajęckiej
6. Agnieszki Kundery
7. Kamili Drobnik
8. Marty Marciniak
9. Józefiny Nowak
10. Magdaleny Wańki
11. Katarzyny Gorzuch
12. Anny Frątczak
13. Anny Zajfert
14. Katarzyny Mrozek
15. Marzeny Pilas
16. Moniki Werner
Podziękowania dla Panów:
17. Karola Frątczaka
18. Grzegorza Cieślaka
19.Kacpra Sikorskiego
20. Sylwestra Broczka
21. Mariusza Drobnika
22. Dariusza Chruściela
Podziękowania dla mam: Kingi Wyrembskiej za ufundowanie nagród na konkursy i Joanny Pajęckiej za ufundowanie lodów wszystkim dzieciom szkolnym i uczestnikom imprezy. Podziękowania dla taty Karola Frątczaka za wykonanie banerów, robienie zdjęć i nagrywanie festynu rodzinnego.
Wkrótce fotorelacja...
18 maja uczniowie z klasy IV, VI i VII pojechali do parku trampolin SALTOS w Łodzi. Pod okiem trenerów spędzili czas bardzo aktywnie. Mogli nauczyć się podstaw gimnastyki akrobatycznej lub poćwiczyć akrobacje, które już umieją. Zachowując zasady bezpieczeństwa uczniowie poprawiali swoją koordynację ruchową, pracowali nad kontrolą własnego ciała, uczyli się jak wzmacniać mięśnie całego ciała oraz jak budować wytrzymałość siłową. Na pewno wrócimy do parku SALTOS jeszcze nie raz. Wyjazd zorganizowały p. L. Ludwiczak, p. J. Szymczak oraz p. A. Stępień.
18 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do redakcji Naszego Radia. Szczegółowy przebieg wycieczki oraz wywiad z naszymi uczniami dostępny w poniższym linku:
Uczniowie z Kalinowej w Naszym Radiu - www.nasze.fm - regionalny portal informacyjny
28 kwietnia 2023 r. społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby uczcić Dzień Patrona – Stanisława Moniuszki. Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia najważniejszych informacji dotyczących tego znakomitego kompozytora, który zrobił tak wiele dla polskiej muzyki, zwłaszcza operowej.
Stało się tradycją, że podczas tego święta uczniowie klasy ósmej przekazują funkcję opieki nad szkolnym sztandarem młodszym kolegom i koleżankom. Tak też stało się w tym roku: Marcel Bilski, Michalina Małolepsza i Amelia Olszewska, przekazali to ważne zadanie Mikołajowi Druciarkowi – nowemu chorążemu oraz Małgorzacie Szczupak i Amelii Gościmskiej – asyście. Życzymy im, aby odpowiedzialnie i godnie opiekowali się tym ważnym symbolem szkoły przez cały kolejny rok.
Przedstawiciele społeczności szkolnej, jak każdego roku, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Stanisława Moniuszkę.
W ostatniej części uroczystości uczniowie przedstawili dzień z życia rodziny, w którym pojawiła się postać Stanisława Moniuszki. Humorystyczne dialogi przeplatały się z fragmentami wybranych dzieł kompozytora, np. „Prząśniczka”, „Vivat semper wolny stan”, aria Skołuby”.
Widzowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV – VIII. Całość przygotowali p. L. Ludwiczak, p. A. Stępień i p. Marek Ludwicki.
W piątek 21 kwietnia 2023 roku uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę autokarową do Poznania, którą zorganizowało biuro podróży "Aumatur" z Sieradza.
Opiekunkami na wycieczce były: p. Edyta Borowska, p. Urszula Olszewska, p. Jolanta Szymańska i p. Monika Werner. Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków stolicy wielkopolski. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie, gdyż zbiórka była o godzinie 5.45. Uczniowie z utęsknieniem czekali na ten wyjazd. Pogoda nam wyjątkowo dopisała. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Bramy Poznania. Jest to Interaktywne Centrum Ostrowa Tumskiego, którego główną atrakcją jest multimedialna ekspozycja opowiadająca o dziejach wyspy katedralnej, początkach państwa polskiego i historii Poznania. Zwiedzanie odbywało się za pomocą audioprzewodnika, co było niezwykłą atrakcją dla dzieci. Następnie spotkaliśmy się z panią przewodnik Ewą Baran, która zapoznała nas z historią miasta, po czym rozpoczęliśmy spacer po Poznaniu. Następnie zwiedziliśmy zlokalizowany nad największą poznańską rzeką - Wartą, Ostrów Tumski wraz z najstarszą w Polsce katedrą (również wewnątrz).To pierwsza siedziba biskupów Polski, czyli: Katedra Biskupa Jordana, Katedra Chrztu Polski, Katedra Piastowska, Katedra Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, Katedra Millenijna, Katedra św. Jana Pawła II. Zwiedziliśmy także jej podziemia, gdzie zobaczyliśmy relikty grobowców - najprawdopodobniej grobowce pierwszych władców Polski - księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, jak również relikty misy chrzcielnej, w której mógł przyjąć chrzest pierwszy władca Polski wraz z poddanymi. W dalszej kolejności obeszliśmy Stare Miasto i udaliśmy się na Wzgórze Przemysława. Na tym wzniesieniu znajduje się nowo odbudowany zamek - dawna rezydencja Przemysława II. W Zamku Królewskim w Poznaniu mieści się obecnie siedziba Muzeum Sztuk Użytkowych, jako oddział poznańskiego Muzeum Narodowego. Potem udaliśmy się do restauracji na obiad. Kolejnym etapem wycieczki był rynek poznański z jego największą atrakcją - koziołkami na wieży ratuszowej. Tutaj mieliśmy możliwość kupienia pamiątek. Kontynuacją atrakcji była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Dzieci wzięły czynny udział w pokazie wypieku rogali świętomarcińskich, poznały tajemnice tych wyjątkowych rogali, najsłodszego symbolu Poznania i Wielkopolski. Nauczyły się kilku słów z gwary poznańskiej. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika i miał możliwość degustacji rogala świętomarcińskiego.
Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Na wycieczce panowała miła atmosfera. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały historię Poznania. Pomimo zmęczenia uczniowie w doskonałych humorach wrócili zadowoleni i pełni wrażeń do Kalinowej. Ta wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.
W dniu 11 maja 2023 roku klasy I-III udały się na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Sieradzu oraz odwiedziły skansen. Zobaczyliśmy tam jak dawniej wyglądały saloniki szlacheckie oraz dawne apteki. Obejrzeliśmy też wiele eksponatów m.in. kości mamutów, dawne ubrania ludzi, obrazy, broń.
Po wizycie w muzeum wybraliśmy się do skansenu, gdzie zobaczyliśmy jak dawniej mieszkali ludzie na wsiach w naszym regionie i czym się zajmowali. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach robienia masła i sera. Na koniec nastąpiła degustacja. Wycieczka była bardzo udana a dzieci wróciły w dobrych humorach.
31 marca 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Stanisława Moniuszki w Kalinowej wraz z opiekunami: p. Jolantą Szymańską, p. Urszulą Olszewską, p. Moniką Werner, p. Edytą Borowską wybrali się do Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Tak nas opisano i pokazano: „31 marca ( piątek) w naszym BWA było bardzo tłoczno. Odwiedzili nas uczniowie trzech klas ze Szkoły Podstawowej w Kalinowej. Zwiedziliśmy trzy wystawy (w tym jedną w trakcie montażu: wystawę malarstwa Ewy Golińskiej-Pisarkiewicz, która będzie otwarta 5 kwietnia o godzinie 18). Zapraszamy na wernisaż. Zajrzeliśmy do naszej pracowni malarskiej i ceramicznej, a potem szaleństwo rysowania. Temat oczywisty: Święta Wielkiej Nocy. Galeria A zamieniła się w pracownię rysunkową, a sztalugi zamieniliśmy na podłogę. Powstały zabawne i ciekawe prace (co widać na zdjęciach). Gratulujemy gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Kalinowej wyjątkowych wychowanków. Praca z nimi była wielką przyjemnością. Dziękujemy za odwiedziny.”Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom BWA w Sieradzu za możliwość zwiedzenia galerii i wspaniałe warsztaty plastyczne.
W związku z pierwszym dniem wiosny po raz pierwszy w naszej szkole w klasach I-III zorganizowana została „Wiosenna rewia mody”. Sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwy wybieg, były wiosenne dekoracje, widownia i jury, które oceniało modelki i modeli. Na samym początku odbyło się powitanie wszystkich dzieci, biorących udział w zabawie. Następnie mali modele prezentowali przebrania idąc wzdłuż sali przy akompaniamencie pana Marka Ludwickiego. Prezentację strojów wiosennych oceniała komisja konkursowa złożona z organizatorów imprezy: p. Jolantę Szymańską, p. Urszulę Olszewską, p. Monikę Werner i p. Edytę Borowską. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i ich rodziców. Wszystkie stroje były wyjątkowe, a przede wszystkim oryginalne i kolorowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym poczuciem humoru i odwagą. Pokaz mody wzbudził wiele pozytywnych emocji. Śliczne modelki i przystojni modele prezentowali się wspaniale. Jury zdecydowało, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, dlatego zostali nagrodzeni słodyczami.
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego uczniowie czekają z utęsknieniem na ten dzień. Tradycją naszej szkoły jest, iż organizacją tego dnia zajmuje się Samorząd Szkolny. Pod opieką p. Urszuli Olszewskiej i p. Piotra Goplarka samorząd zorganizował dla klas IV-VIII konkurs na najlepszy strój wiosenny. Oceny dokonało Jury w składzie: Ewa Nowak - przewodnicząca szkoły oraz p. Iwona Małolepsza i p. Edyta Borowska.
Wyróżniono następujących uczniów: z kl. IV Marię Olszewską, Dominika Kolskiego, Nikolę Kubiczak, Jagodę Olejnik. Uczniowie z pozostałych klas nie zostali nagrodzeni, ponieważ Jury uznało, iż w ich stroje był włożony zbyt mały wkład pracy. Komisja konkursowa, w związku z zaistniałą sytuacją, postanowiła nagrodzić uczniów z klas młodszych. Na koniec samorząd przygotował dla wszystkich uczniów z klas I-VIII słodką niespodziankę. Było naprawdę pięknie, wszyscy świetnie się bawili. Następnie uczniowie z naszej szkoły i przedszkolaki oraz nauczyciele w barwnym korowodzie niosąc marzannę symbol zimy, przemaszerowali przez Kalinowę do stawu,,Gopło" śpiewając piosenki o wiośnie. Należy podkreślić, że marzannę wykonali uczniowie klasy siódmej. Nad stawem nastąpił obrzęd pożegnania zimy, gdzie dzieci głośno wołały:,, Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy".
W drodze powrotnej do szkoły dzieci szły w korowodzie niosąc gaik - symbol wiosny. Pogoda nam dopisała, a na twarzach uczestników widać było uśmiech. Główny cel imprezy to kultywowanie tradycji żegnania zimy i powitania wiosny oraz kształtowanie nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.
W dniu 3 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej imienia Stanisława Moniuszki w Kalinowej odbyły się warsztaty wielkanocne. Wzięło w nich udział 53 uczniów z klas I-III. Warsztaty przeprowadził kierownik Działu Etnografii Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Prowadzący opowiadał uczestnikom o tradycjach i zwyczajach które są u nich w domach i regionie w którym mieszkają. Następnie każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania pisanek wielkanocnych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Forma warsztatowa pozwoliła dzieciom, w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedze o naszych regionalnych i polskich tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Pomysłodawcą zorganizowania warsztatów była pani Jolanta Szymańska.
W dniu 21 marca już po raz kolejny w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny, którego hasłem przewodnim było zdrowie.
Uczniowie klasy IV pod opieką pedagoga szkolnego p. M. Kroguleckiej przygotowali przedstawienie pt. „ŻYJ ZDROWO”. Zaprezentowali je podczas apelu społeczności szkolnej. Czwartoklasiści, poprzez wywiad ze 105 – letnią kobietą, promowali zdrowy styl życia wśród kolegów. Uświadomili im, że należy dbać o zdrowie, propagować zachowania i kształtować postawy prozdrowotne oraz jak ważne są nawyki żywieniowe. Zdrowa żywność ma wiele wartości odżywczych, pomaga dbać o zdrowie, wpływa na samopoczucie, a żywność „śmieciowa” szkodzi i wywołuje choroby. Zdrowie, aby służyło nam jak najdłużej, powinniśmy dbać o nie od najmłodszych lat.
PAMIĘTAJMY! – zdrowie jest najcenniejszym skarbem, który posiadamy.
2 marca 2023 roku uczniowie klasy 4 poznawali zasady prawidłowego zachowywania się rowerzysty na drodze poprzez praktyczne ćwiczenia jazdy na rowerze w Objazdowym Miasteczku Ruchu Drogowym. Zajęcia dla uczniów przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu. Najpierw wyjaśniono uczniom zasady ruchu drogowego i zachęcono do bezpiecznej jazdy na rowerach, hulajnogach oraz używania elementów odblaskowych i kasków. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne inscenizowane na ruch uliczny. Jazda rowerem w miasteczku wymagała szybkiej analizy znaków drogowych oraz bardzo dużego skupienia. Uczniowie pokonywali tor, który składał się z różnego rodzaju skrzyżowań, sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Działania te były uzupełnieniem lekcji z wychowania komunikacyjnego mającego na celu przygotowanie uczniów do testu na kartę rowerową. Nad całością czuwała nauczycielka techniki p. Jolanta Szymańska.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W 31 finale WOŚP
zebraliśmy w naszej szkole
1 276,10zł i 2 euro
Bardzo dziękujemy za to, że po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie serca!!! :)
Konkurs odbył się 7 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej. Komisja w obecności uczniów dokonała otwarcia koperty z pytaniami; eliminacje przeprowadzono zgodnie z instrukcją. W konkursie brało udział 15 uczniów z naszej szkoły, którzy rozwiązywali test w czterech grupach wiekowych: kl. V –2 uczniów; kl. VI– 2 uczniów, kl. VII—3 uczniów, kl.VIIIa-3 uczniów i klasaVIIIb- 5 uczniów. Uczniowie na uzupełnienie kart odpowiedzi mieli 45 minut.
Konkurs przebiegał prawidłowo, zgodnie z regulaminem.
W konkursie uczestniczyło 7 871 uczniów
z 300 szkół z całego kraju.
Województwo łódzkie reprezentowało 539 uczniów z 16 szkół.
LENA GALAS z klasy VII
zajęła 7 miejsce w województwie łódzkim na i 90 miejsce w kraju
AGATA WERNER z klasy VII
zajęła 10 miejsce w województwie łódzkim
MARTYNA LUBECKA z klasy VI
zajęła 11 miejsce w województwie łódzkim
PATRYCJA WOŹNIAK z klasy VII
zajęła 15 miejsce w województwie łódzkim
AMELIA OLSZEWSKA z kl. VIII a zajęła 19 miejsce w woj. łódzkim
MICHALINA MAŁOLEPSZA z kl. VIII b zajęła 29 miejsce w woj. łódzkim
Dziękujemy też pozostałym uczestnikom konkursu, którzy także osiągnęli bardzo dobre wyniki.
Uczestnictwo uczniów w tym konkursie pozwoliło obiektywnie ocenić ich wiedzę humanistyczną. Konkurs ma na celu rozbudzić zainteresowania edukacją polonistyczną z zakresu języka polskiego i współczesnego życia społeczno- kulturalnego. Stwarza uczniom niepowtarzalną szansę porównania swojej wiedzy z uczniami z innych szkół w kraju. Uczniów do konkursu przygotowała pani Elżbieta Radojewska.
Jak co roku w dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Niniejsze sprawozdanie dotyczy uroczystości, która odbyła się w klasach IIII.
Wychowawczynie tych klas I - III opracowały scenariusz, który dotyczył. Podróży do krainy bajek", związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Zrealizowały go nie tylko nauczycielki: p. Jolanta Szymańska, p. Urszula Olszewska i p. Monika Werner, ale także chętni rodzice uczniów klas najmłodszych.
Po uroczystym powitaniu zebranych przez panią dyrektor Małgorzatę Bodzioch, prowadząca tę uroczystość p. Urszula Olszewska zinterpretowała przepiękny wiersz Czesława Miłosza,, Modlitwa wigilijna" przy akompaniamencie towarzyszącym wszystkim prezentacjom w wykonaniu p. Marka Ludwickiego. Następnie rodzice uczniów klas I-III przedstawili własne interpretacje głosowe baśni związanych tematycznie z Bożym Narodzeniem. Były to: ,,Dziewczynka z zapałkami" H. Ch. Andersena i "Baśń o dwunastu miesiącach" J. Porazińskiej. Z kolei p. Monika Werner przedstawiła, "Prawdziwą historię świętego Mikołaja". Było to wprowadzenie do zaproszenia przez dzieci świętego Mikołaja. Po zaśpiewaniu piosenki i recytacji wiersza wreszcie się pojawił. Dzieci powitały Go entuzjastyczną piosenką "Kochany święty Mikołaju", po czym nastąpiła główna część uroczystości, czyli obdarowanie prezentami wszystkich zebranych.
Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego
W grudniu 2022r. uczniowie klas IV – VIII mogli wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez p. Joannę Szymczak pod hasłem „Bom(b)kowa matematyka”.
Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu ozdoby choinkowej, której motywem przewodnim jest matematyka. Ozdoby mogły być dowolnymi figurami przestrzennymi, mogły powstać przez sklejenie lub złożenie kilku elementów, wykonane w dowolnej technice i przy użyciu dowolnych materiałów.
Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali 6 z matematyki i pochwały. Jury w składzie: p. Janina Dec, p. Ewa Ligner i p. Agnieszka Chudzia wyłoniło laureatów konkursu. Głównym kryterium oceny prac była zgodność z tematyką konkursu, oryginalność ozdoby, wkład pracy i staranność wykonania.
Jury przyznało ex aequo trzy nagrody:
Martynie Lubeckiej z klasy VI, Agacie Werner z klasy VII i Franciszkowi Pawlakowi z klasy VIII
i dwa wyróżnienia:
Nadii Doruch z klasy IV i Wiktorowi Marczewskiemu z klasy VI.
Laureaci konkursu otrzymali upominki, słodycze i pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały wręczone podczas jasełek w obecności całej społeczności szkolnej. Wystawa prac uczniowskich powstała na korytarzu przy bibliotece.
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy umiejętności plastycznych i wyobraźni.
Konkurs zorganizowała p. Joanna Szymczak
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Przyjaciele naszej szkoły
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, abyście mogli spędzić ten świąteczny czas w gronie osób najbliższych Waszym sercom, bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech wigilijne światło da Wam poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem patrzyć w przyszłość.
Przyjmijcie serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, życzliwości, zdrowia oraz samych szczęśliwych zdarzeń w nadchodzącym Nowym Roku.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej,
Nauczyciele oraz Pracownicy administracji i obsługi