Informacja dla rodziców
Rozpoczynamy nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej                              im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej

na rok szkolny 2024/2025, oraz nabór do kl. I.

1. Tegoroczny nabór został przygotowany w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia  2016 r.  „Prawo oświatowe”  (Dz. U. z 2023 r. poz. 900)

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.  Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego.

Dzieci 6 – letnie  (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym  w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

Dzieci 5 – letnie  (urodzone w 2019 r.), dzieci 4 – letnie  (urodzone w 2020 r.), dzieci 3 –letnie (urodzone w 2021 r.)  mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kalinowej, które rozpoczyna się 01.09. każdego roku szkolnego.

2. Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej na rok szkolny 2024/2025

Kontynuacja wychowania przedszkolnego

a) rodzice dzieci uczęszczających do danego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej składają na kolejny rok szkolny „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” w sekretariacie szkoły, w terminie od 12 lutego 2024r.do 29 lutego 2024 r. zgodnie z  Zarządzeniem Nr 13/24 Burmistrza Błaszek z dn. 29 stycznia 2024 r. (druk deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dostępny w sekretariacie szkoły)

3. „Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej” rodzic kandydata składa  w terminie  od  01 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r.  zgodnie z  Zarządzeniem Nr 13/24 Burmistrza Błaszek z dn. 29 stycznia 2024 r. (druk wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego dostępny w sekretariacie szkoły)

4. „Zgłoszenie ucznia do klasy I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki  w Kalinowej”                  rodzic kandydata składa w terminie od 25 marca 2024 r. do  08 kwietnia 2024 r. zgodnie z  Zarządzeniem Nr 13/24 Burmistrza Błaszek z dn. 29 stycznia 2024 r. (druk zgłoszenia ucznia do kl. I dostępny w sekretariacie szkoły)  –  dotyczy dzieci z obwodu szkoły

5. „Wniosek o przyjęcie ucznia do kl. I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej” rodzic kandydata składa w terminie od 25 marca 2024 r. do 08 kwietnia 2024 r. zgodnie z  Zarządzeniem Nr 13/24 Burmistrza Błaszki z dn. 29 stycznia 2024 r. (druk wniosku ucznia do kl. I dostępny w sekretariacie szkoły)- wszystkie dzieci spoza obwodu szkoły i spoza gminy.