Archiwum

Rok szkolny 2016/2017

1 września

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 przeprowadzone zostało przez pracownika gminy. Następnie zebrani wysłuchali przemówienia Burmistrza Gminy i Miasta Błaszki pana Karola Rajewskiego. Uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.

 

Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego

8 września 2016 roku w naszej szkole w klasie IV i V zostały  przeprowadzone teoretyczne
i praktyczne zajęcia wychowania komunikacyjnego z wykorzystaniem Objazdowego Miasteczka Ruchu Drogowego. W zajęciach brało udział łącznie 23 uczniów. Pierwsza część przedsięwzięcia miała charakter teoretyczny. Uczniowie brali udział w prelekcji na temat: „Bezpieczeństwa rowerzysty w ruchu drogowym”. Kolejny element spotkania miał formę praktyczną. Uczniowie mogli skorzystać z fachowych rad prowadzącego podczas jazdy na rowerze. Uczniowie klasy IV próbowali swoich sił na specjalnie przygotowanym w tym celu placu manewrowym. Wrażenie robiły znaki drogowe oraz prawdziwa sygnalizacja świetlna.

Zajęcia prowadziło 2 pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu z wykorzystaniem własnego sprzętu, transportu, materiałów dydaktycznych i przekazanych uczestnikom nagród. Miasteczko Ruchu Drogowego to, jak się okazało, doskonały pomysł. Nauka przez zabawę sprawiła, że nasi uczniowie połączyli przyjemne z pożytecznym. Opiekę nad zajęciami sprawowała nauczycielka techniki p. Jolanta Szymańska.

 

Dzień przedszkolaka

W tym roku szkolnym  dzieci z oddziału przedszkolnego po raz pierwszy obchodziły Dzień Przedszkolaka. Święto o zasięgu ogólnopolskim obchodzone 20 września, zostało ustanowione uchwałą sejmu w 2013 roku.  Nasi przedszkolacy uczcili ten dzień  30 września. Dzień ten stał się okazją do zapoznania się z uczniami z sąsiedniej  placówki. Do wspólnej zabawy zaproszonoprzedszkolaków  z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Sędzimirowicach.

Po powitaniu przybyłych gości zaproszono ich do wspólnej zabawy. Dzieci miały możliwość konstruowania budowli z klocków, układania  puzzli, zabawy w kącikach tematycznych.Następnie dzieci podzielone na grupy malowały swoje marzenia, które później zostały wypuszczone do nieba wraz z balonami. Maluchy długo obserwowały odlatujące baloniki, które szybko wzbijały się w górę. W związku z tym, że pogoda dopisała pozostała część imprezy przebiegała na placu przedszkolnym. Kolejnym punktem programu było zjedzenie efektownie przygotowanego tortu. Oprócz tego na dzieci czekały słodkie przekąski w postaci cukierków, ciast i ciasteczek oraz owoców. Po poczęstunku dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej przy muzyce pod kierunkiem p. Marka Ludwickiego. Dzieciaki w doskonałych humorach bawiły się do końca imprezy. Na zakończenie uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe plakietki i baloniki. Przygotowaniem imprezy zajęły się : p. Janina Dec, p. Agnieszka Chudzia, p. Ewa Ligner.

 

Otrzęsiny

W dniu 3 października 2016r. zgodnie z tradycją panującą w naszej szkole, odbyły się ,,otrzęsiny” klasy pierwszej. Impreza ta jest organizowana raz w roku w najmniej oczekiwanym przez pierwszaków momencie. Została przygotowana przez Samorząd Szkolny  pod kierunkiem pani Urszuli Olszewskiej, pani Jolanty Szymańskiej i pani Moniki Werner. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie: p. Małgorzata Bodzioch, p. Elżbieta Radojewska oraz przewodnicząca samorządu szkolnego Roksana Ciepłucha. Na początku uczniowie zaprezentowali się piosenką, następnie musieli sprostać wielu konkurencjom, które sprawdzały ich możliwości intelektualne i sprawnościowe. Wszystkie przygotowane konkurencje wzbudzały wiele emocji, a rywalizacja była bardzo zacięta. Impreza miała charakter wesołej zabawy zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Pierwszoklasiści udowodnili, że zasługują na to, by stać się członkami naszej szkolnej społeczności. Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał niespodziankę. Teraz już czeka ich tylko ślubowanie. Życzymy pierwszakom sukcesów i wielu wspaniale przeżytych chwil w naszej szkole.

 

Ratujemy i Uczymy Ratować

17 października 2016 roku około 85 000 osób z całego kraju wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinessaw jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. Akcję przygotowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Ideą przedsięwzięcia jest to, aby jak najwięcej osób świadomie potrafiło udzielić pierwszej pomocy.

Nasza szkoła bierze udział w tym wydarzeniu już po raz piąty. Przygotowania do akcji rozpoczęły się od przeprowadzenia warsztatów dla uczniów klas I-III z  zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci oprócz wiadomości teoretycznych, mogły sprawdzić swoje umiejętności praktyczne na fantomach otrzymanych od Fundacji WOŚP. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12.00 i trwało przez 30 min. W tym czasie 97 uczniów z klas I-VI nieprzerwanie wykonywało dwa wdechy i 30 ucisków na 5 fantomach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prowadziły resuscytację zmieniając się co kilka minut.

Nad przebiegiem akcji i prawidłowym wykonywaniem działań ratunkowych czuwały: p. EwaLigner i p.Monika Werner.

 

Śniadanie daje moc

W ramach projektu „Śniadanie daje moc” dnia 6 listopada 2015r. w klasach I-III oraz  w oddziałach przedszkolnych uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania. W trakcie zajęć dzieci z zapałem przystąpiły do przygotowania zdrowych kanapek. Wybór produktów był bardzo bogaty – pieczywo ciemne i białe, twarożki, papryka, ogórki, sałata, masło, owoce. Nie zabrakło także soków i jogurtów. W efekcie wszystkie pyszności wylądowały w dziecięcych, zadowolonych brzuszkach. Każdy pałaszował swoją kanapkę ze smakiem i uśmiechem. Dzięki takim projektom uczymy maluch przygotowywać i spożywać zdrowe śniadanie. Zajęcia przeprowadziła pani Monika Werner.

 

Planetarium

8 listopada odwiedziło naszą szkołę objazdowe planetarium. W interaktywnym pokazie astronomicznym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Seanse dostosowane były do wieku widzów. Uczestnicząc w seansie uczniowie przenieśli się w wirtualną podróż po północnym niebie, nauczyli się rozpoznawać gwiazdozbiory i zobaczyli jak były widziane przez naszych przodków. Druga podróż odbyła się po Układzie Słonecznym - widzowie pokazu poznali gorącą gwiazdę, centrum naszego układu planetarnego, wszystkie planety i ich księżyce, obejrzeli planetoidy, komety, zaćmienie Słońca i Księżyca oraz inne ciekawe zjawiska. Wszystkim bardzo podobała się ta nietypowa lekcja astronomii. Takie zajęcia pobudzają zainteresowania uczniów oraz pomagają im przyswoić i zrozumieć otaczające nas zjawiska.

 

Apel z okazji 11 listopada

9 listopada 2016r spotkaliśmy się na apelu z okazji 98-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej Ojczyźnie i wolności.11-ty listopada to wielka data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Uczniowie klasy V opowiedzieli o tym, jakie działania podejmowali nasi przodkowie, aby Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Podczas apelu aktorzy tworzyli gazetkę, na której umieszczali to, co kojarzy im się z Polską i patriotyzmem – tym dawnym i tym dzisiejszym. Uroczysty charakter spotkania podkreślały pieśni patriotyczne w wykonaniu wszystkich uczniów klas IV- VI.

Po przedstawieniu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pod hasłem "Kocham Cię Polsko!", który odbył się z okazji Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy I wykonywali prace plastyczne na temat "Polskie symbole narodowe". Autorzy najlepszych prac to:

I miejsce - Agata Werner

II miejsce - Lena Galas

III miejsce ex aequo- Lena Fiturska i Julia Fiturska.

          Najlepsze prace wśród uczniów z klasy II i III na temat "Początki państwa polskiego" wykonali:

I miejsce - Adrian Kubicki z klasy III

II miejsce - Roksana Ligner z klasy III

III miejsce - Michalina Małolepsza z klasy II.

          "Piękna jest moja Ojczyzna" to temat prac uczniów z klas IV - VI. Autorzy wyróżnionych prac to:

I miejsce – Nikola Muzal – Zubrzycka z klasy V

II miejsce - Wiktor Jamroziak z klasy VI

III miejsce - Paulina Piórkowska z klasy VI.

          Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody (kolorowanki patriotyczne i albumy o Polsce), które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Bodzioch.

          Nagrodzone prace i gazetkę wykonaną podczas apelu można oglądać na korytarzu szkolnym przez cały listopad.

          Uczniów do uroczystości przygotowali: p. Joanna Szymczak i p. Marek Ludwicki.
 

 

II Marsz Niepodległości

W dniu 11 listopada 2016r odbył się w Błaszkach II Marsz Niepodległości. Pochód wyruszył z parku miejskiego i pomaszerował ulicą wokół Placu Niepodległości. O godz. 9.00 odbyła się msza święta w kościele parafialnym. Po nabożeństwie przed Pomnikiem Bohaterom Tej Ziemi odbyły się uroczystości patriotyczne i odczytano apel za poległych żołnierzy. W tej uroczystości brała udział delegacja z naszej szkoły. Byli to uczniowie klasy VI reprezentujący poczet sztandarowy oraz pani dyrektor M. Bodzioch i pani E. Radojewska.

 

Historyczna Zaduma Patriotyczna

W dniu 16 listopada 2016r w Wojkowie odbyła się IV Historyczna Zaduma Patriotyczna. Wydarzenie to zorganizowane zostało z okazji obchodów 153 rocznicy bitwy pod Wrzącą. Zaduma rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie złożono kwiaty przy mogile powstańców na miejscowym cmentarzu.  Potem odbył się przemarsz z Wojkowa do Wrzącej pod krzyż powstańców, gdzie odczytano apel 20 poległych. Przed dworem we Wrzącej podsumowano całą uroczystość. I tutaj także nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. Cała klasa VI wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Radojewską i panią dyrektor Małgorzatą Bodzioch aktywnie uczestniczyła w 4 Historycznej Zadumie Patriotycznej.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej , powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela, obchodzimy każdego roku wyjątkowo. W tym roku miało to miejsce w dniu 12 października . Z tej okazji samorząd szkolny pod opieką p. Urszuli Olszewskiej

 i p. Marka Ludwickiego przygotował niezwykły koncert życzeń adresowany do p. dyrektor , nauczycieli i pracowników szkoły zarówno obecnych jak   i emerytowanych. Duże wrażenie na gościach zrobiła część artystyczna.

 Jak co roku nie zabrakło pięknych słów, a dzień ten stał się najlepszą okazją do wyrażenia przez uczniów życzeń pod adresem pani dyrektor, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytów.

   Uczniowie docenili trud, zaangażowanie, ale także życzliwość, przyjaźń i serce.

 Podczas uroczystości pani dyrektor Małgorzata Bodzioch wyróżniła pracowników szkoły, dziękując im jednocześnie za wkład włożony w funkcjonowanie placówki. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy.

  Na zakończenie uroczystości uczniowie  wręczyli nauczycielom, pracownikom i zaproszonym gościom piękne róże, które symbolicznie oddały uczucia dzieci.

 

Zmagania z poezją po raz trzeci.

W dniach 21.09.2016r. – 21.10.2016r. w Szkole Podstawowej im. St. Moniuszki został przeprowadzony III  Gminny Konkurs Literacki  "Świętość w oczach dziecka – Święta Faustyna Kowalska". Udział w konkursie polegał na samodzielnym napisaniu wiersza inspirowanego życiem i świętością świętej Faustyny Kowalskiej. W trwającym jeszcze Roku Miłosierdzia chcieliśmy, aby uczniowie pochylili się nad tą Świętą, której tyle zawdzięczamy, jeśli chodzi o Boże Miłosierdzie, i którą kanonizował święty Jan Paweł II. Ideą naszego konkursu jest przybliżenie postaci kanonizowanych przez naszego wspaniałego rodaka w czasie jego pontyfikatu. 

W konkursie wzięło udział 34 uczniów z sześciu szkół naszej gminy. Dzięki ich pracy powstały piękne wiersze, które pozostaną w naszych szkołach na długo po tym, jak ich autorzy dorosną i odejdą z naszych szkół. Za wszystkie serdecznie dziękujemy. Jury, któreoceniało prace (ks. Tadeusz Stich – przewodniczący, p. Bożena Brocka  -  nauczycielka języka polskiego i p. Jarosław Pawlak – nauczyciel języka polskiego.) nie miało – jak zwykle zresztą –  łatwego zadania. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbyło się 21 października 2016r. podczas akademii związanej zarówno z postacią naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II (którego wspomnienie obchodzimy 22 października) jak i osobą Św. Faustyny Kowalskiej (również jej wspomnienie przypada 5 października).  Nad całością przebiegu konkursu i akademii czuwali katecheci  p. Anna Pawlak i p. H. Wolski.

A oto laureaci:

W kategorii klas  III  nagrody za wiersze  otrzymali:

  1. Aleksandra KondzielaSP. w Błaszkach – I miejsce
  2. Julia Stanisławska             SP. w Kalinowej – I miejsce
  3. Julita Buś                           SP. w Gruszczycach – II miejsce
  4. Weronika Nowak              SP. w Błaszkach – III miejsce
  5. Kacper Musielski               SP. w Gruszczycach – III miejsce
  6. Roksana Ligner                 SP. w Kalinowej – wyróżnienie
  7. Marika Ligner SP. w Kalinowej – wyróżnienie
  8. Konrad Ruć                       SP. w Gruszczycach – wyróżnienie

 

W kategorii klas IV-VI nagrody za wiersze otrzymali:

  1. Kinga Starońska                SP. w Sędzimirowicach – I miejsce
  2. Natalia Kaczmarek      SP. w Gruszczycach – II miejsce
  3. Agata Zasina  SP. w Gruszczycach – III miejsce
  4. Aleksandra Salamon   SP. we Włocinie – wyróżnienie
  5. Justyna Malinowska     SP. w Gruszczycach – wyróżnienie
  6. Julia Chudzicka          SP. w Kalinowej – wyróżnienie
  7. Szymon Michalski      SP. w Sędzimirowicach – wyróżnienie
  8. Michała Cholajda       SP. w Kalinowej – wyróżnienie
  9. Patrycja Brocka       SP. w Kalinowej – wyróżnienie

 

A oto pozostali uczestnicy:

  1. Julia Kubalak                         SP. we Włocinie
  2. Aleksandra Pęczek –              SP. we Włocinie
  3. Amanda Pęczek                     SP. we Włocinie
  4. Agata Marszałek                    SP. we Włocinie
  5. Kamil Wieczorek                    SP. we Włocinie
  6. Aleksandra Kaźmierczak       SP. we Włocinie
  7. Anna Jeziorna             SP. we Włocinie
  8. Agata Wasilewska                  SP. we Włocinie
  9. Milena Nowakowska             SP. w Gruszczycach
  10. Julia Andrzejewska                SP. w Gruszczycach
  11. Gabriela Tomczyk                  SP. w Gruszczycach
  12. Michał Stempniak                  SP. w Sędzimirowicach
  13. Natalia Frątczak                     SP. w Sędzimirowicach
  14. Jakub Gliwny                         SP. w Kalinowej
  15. Oliwia Kopacka                     SP. w Kalinowej
  16. Maksymilian Pietura              SP. w Kalinowej
  17. Roksana Ciepłucha                SP. w Kalinowej

 

Apel o bezpieczeństwie

25 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się apel o bezpieczeństwie na drodze „Wiem- jestem bezpieczny”. Uczniowie klasy III zaprezentowali uczniom, nauczycielom i licznie przybyłym rodzicom przedstawienie „Leśna szkoła ruchu drogowego”. Forma widowiska pozwoliła w atrakcyjny sposób przybliżyć tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci na drodze. Mieszkańcy lasu przypomnieli zasady przechodzenia na drugą stronę jezdni po pasach i przy sygnalizacji świetlnej oraz noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie apelu uczniowie brali udział w spotkaniu z p. policjantem z Posterunku Policji w Blaszkach. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o pracy policjanta, jego atrybutach oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, miały wiele pytań, chętnie brały udział w rozmowie.Zorganizowany został również konkurs plastyczny ,, Wiem, jestem bezpieczny”. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na apelu  szkolnym o bezpieczeństwie.

Głównym celem konkursu było propagowanie treści związanych z bezpieczeństwem na drodze, rozwijanie wyobraźni plastycznej i prezentacja talentów z naszej szkoły.

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym ze Szkoły Podstawowej w Kalinowej.

Na konkurs wpłynęło łącznie 70 prac.

Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie,  były pomysłowe, atrakcyjne, bardzo staranne, charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych.

Kolejnym etapem konkursu było dokonanie oceny prac i wyłonienie tych najlepszych przez członków komisji konkursowej powołanej przez organizatora w składzie:

  1. Pani Janina Dec
  2. Pani Jolanta Szymańska
  3. Pani Monika Werner

 

Jury konkursowe, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i w myśl jego zasad, obejrzało i oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs. Były one oceniane pod względem samodzielności wykonania, oryginalności, walorów artystycznych, techniki plastycznej oraz zgodności z tematem. Jury stanęło przed lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były bardzo interesujące, a różnorodność pomysłów i zmysł artystyczny- niejednokrotnie zaskakujący  potrafił wprawić w zdumienie. Złożone „dzieła” podzielono na 3 kategorie wiekowe ich autorów:

W kategorii: 5-6 latki

1miejsce Jeżyk Julia

2miejsce Kubiczak Nikola

3miejsce Rytych Antoni

Wyróżnienie: Walaszczyk Julia

 

W kategorii: I- II-III klasa

1miejsce Warszewska Daria klasaII; Cholajda Maciej klasa II

2miejcse Ligner Marika klasa III; Ligner Roksana klasa III

3miejsce Kopacka Oliwia klasa III; Sobczak Eryk klasa III

 

W kategorii: IV -V-VI klasa

1 miejsce Cholajda Michał klasa V

2 miejsce Jamroziak Wiktor klasa VI; Błaszczyk Błażej klasa V

3 miejsce Spychalska Lena klasa IV; Kozanecka Natalia klasa VI

Zorganizowaniem przedstawienia oraz konkursu zajęła się p.J Szymańska.

O oprawę muzyczną zadbał p. M. Ludwicki

 

,, Złota Polska Jesień’’- VIII Gminny Konkurs Plastyczny

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej była organizatorem  VIII Gminnego Konkursu Plastycznego , który odbył się dnia 18 listopada 2016 r. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Błaszki. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe ,, Maluchy’’ ( klasy I - III ) i ,, Młodziki’ ( klasy IV –VI ) otrzymały zadanie stworzenia swojej wizji jesieni.Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 7 szkół podstawowych z naszej gminy.Podczas trwania konkursu uczniowie byli bardzo zadowoleni, panowała miła i życzliwa atmosfera, ponieważ udziałw tego rodzaju konkursie traktowali jako zabawę a nie jako rywalizację. Konkursy tego typu mają na celu wyszukiwanie i rozwijanie talentów plastycznych oraz inspirowanie uczniów do rozwoju twórczości plastycznej. Na zakończenie komisja konkursowa powołana przez organizatora miała trudne zadanie w wytypowaniu zwycięzców ponieważ prace wykonane przez uczestników były bardzo ciekawe i pomysłowe. Po długich naradach jury wytypowało zwycięzców.

W kategorii ,, Maluch”                                                                                                                                  

I miejsce – Roksana Ligner kl. III, SP Kalinowa  

II miejsce – Maja Tomalak kl. III, SP Kwasków,                                                                                                                                          

III miejsce -   Kinga Kolińska kl.III, SP Gruszczyce

W kategorii ,, Młodzik”                                                                                                                  

 I miejsce – Natalia Kozanecka kl. VI, SP Kalinowa      

II miejsce – Daria Kudanowska kl. VI, SP Gruszczyce                                                              

III miejsce – Olga Polakowska kl. VI, SP Błaszki                                                                               

Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia, które zostały zakupione przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Kalinowej i sponsora Firma Handlowa Elżbieta Michalak. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na wystawie pozakonkursowej w naszej szkole. Organizatorami i opiekunami przedsięwzięcia były p. Jolanta Szymańska i p. Janina Dec.

 

Wyjazd na Rewię Disneya do Łodzi

W środę 23 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami wybrali się na rewię DISNEY ON ICE w Łodzi. Podczas show zostaliśmy przeniesieni w świat bajek Disneya. To wyjątkowe przedstawienie poprowadziła Myszka Miki, która jako Mistrz Ceremonii otworzyła paradę ponad 50 ulubionych postaci. Myszka Mini, Kaczor Donald, Goofy oraz wszystkie księżniczki Disneya, w tym Kopciuszek, Roszpunka, Arielka, Śnieżka oraz Tiana pojawiły się na jednej tafli lodu. Odwiedziliśmy zimową krainę Arendell z siostrami Anną i Elsą z animowanego filmu wszechczasów Kraina Lodu. Nie zabrakło również  Olafa i Kristofa, którzy pospieszyli na pomoc Elsie.Uczniowie oglądali z zapartym tchem fascynujące przygody bohaterów takich bajek jak Gdzie jest Nemo? i Toy Story czy animacji Disneya Król Lew, Piękna i Bestia. Nie zabrakło również znanych i lubianych piosenek takich jak: Mam tę moc!, Ty druha we mnie masz i HakunaMatata. Uczniowie przeżywali każdą scenę, klaskali, śpiewali, śmiali się. Byliśmy po prostu oczarowani tym dwugodzinnym show zaprezentowanym przez profesjonalną grupę łyżwiarzy. Opiekunkami wycieczki były panie: Monika Werner, Urszula Olszewska, Jolanta Szymańska, Elżbieta Radojewska, Joanna Szymczaqk, Janina Dec, Ewa Ligner i Agnieszka Chudzia.

 

Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 25 listopada 2016r. po raz kolejny dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły ze sobą swojego  ulubionego pluszaka. Misiów w przedszkolu było bardzo dużo, różnokolorowe oraz  różnych rozmiarów. Dzieci wspólnie ze swoimi maskotkami w tym dniu uczestniczyły w różnych zabawach i zajęciach: śpiewały im piosenki, tuliły, tańczyły, a nawet przygotowałydla nich przyjęcie. Przedszkolaki miały również okazję do spróbowania słodkości – mogły skosztować miodek oraz misiowe żelki. Nazakończenie dzieci wykonały sobie pamiątkową maskę w kształcie misia.Dzień Pluszowego Misia minął w miłej i życzliwej atmosferze.

 

Wyjazd do teatru klas 0 - III

Dnia 8 listopada 2016 roku odbyła się wycieczka do teatru w Sieradzu.Uczestniczyli w niej uczniowie  klas 0- I- II- III. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu Teatru ARTENES z  Wrocławia pt. ,, Baśnie Pana Perrault ‘’ Dzieci już po raz kolejny miały możliwość podziwiania doskonałej gry aktorskiej, pięknych kostiumóworaz kolorowej i bogatej scenografii. Rozśpiewane przedstawienie w ciekawy sposób przybliżyło dzieciom znane baśnie ( Czerwony Kapturek, Tomcio Paluszek oraz Ośla Skórka). Mistrzem ceremonii, jako się zowie, był sam  Pan Perrault, który wprowadzałdziecięcą widownię w swój zaczarowany świat, pomagając jej dostrzec tkwiącyw każdej historii morał. Największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i piękne postacie, choć przerażające. Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły ich uśmiechy i wypowiedzi . Opiekunkami na wycieczce były panie: Urszula Olszewska, Jolanta Szymańska,Monika Werner, Janina Dec,  Ewa Ligner,  Agnieszka   Chudzia.

 

Wyjazd do teatru kl. IV – VI

W dniu 07 grudnia 2016r. z okazji Mikołajek klasy IV – VI  pojechały pod opieką p. Elżbiety Radojewskiej i p. Henryka Wolskiego na spektakl pt.: „Przygody Mikołajka”. Tytułowy Mikołajek to bardzo sympatyczny, pogodny i zadowolony z siebie uczeń. Jest oddanym kolegą, a bez swojej klasy nie wyobraża sobie życia. Jego najlepsi koledzy to Alcest – który nigdy nie rozstaje się z kanapką, Kleofas – szkolny rozrabiaka i Gotfryd, który ma przebranie na każdą okazję. Chłopcy mają bardzo dużo energii i zdarza się, że czasem psocą i rozrabiają, wszczynają bijatyki ale zawsze trzymają się razem. Spektakl składał się z kilku wybranych historyjek, które łączy wątek główny. Język utworu jest nieskomplikowany i zbliżony do naturalnego wypowiadania się uczniów. Akcja obfituje w  wiele sytuacji  komicznych, co bardzo śmieszy młodego widza jednocześnie pokazując, jak pożytecznie można spędzać czas wolny.   Na uwagę zasługuje wspaniała praca aktorów i ciekawa lecz bardzo prosta scenografia. Wszystkim oglądającym spektakl bardzo się podobał i zadowoleni wrócili do szkoły.

 

Mikołajki

,,6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

każde dziecko prezent dostanie.”

Tego dnia również Święty Mikołaj zagościł w progach naszej szkoły. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miło przyjęły gościa. Zaśpiewały piosenki, pięknie recytowały wiersze o Mikołaju, a na koniec wszyscy zatańczyły taniec w obecności rodziców. Mikołaj był bardzo zadowolony z występów dzieci  i obdarował ich prezentami. Na zakończenie przedszkolaki pożegnały gościa tymi słowami ,,Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy i na drugi rok serdecznie zapraszamy‘’.  Mikołaj obiecał  dzieciom, że na pewno ich odwiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej
    Szkoła Podstawowa,Kalinowa 86, 98-235 Błaszki
  • 438293320

Galeria zdjęć