W związku z trwającą epidemią wycieczka do Warszawy nie odbędzie się w planowanym terminie (25.09.2020r.). Wpłacona przez Państwa zaliczka nie może być zwrócona. Biuro podróży wyda voucher (dokument finansowy) do wykorzystania do września 2021r. Wycieczka odbędzie się w innym, bezpiecznym terminie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Kalinowej odbędzie się 1 września 2020 r. o godz. 9:00.Uczniowie nie będą gromadzili się na sali gimnastycznej, lecz udadzą się do swoich sal lekcyjnych wraz z wychowawcami. Prosimy rodziców o niewchodzenie z dziećmi do budynku.
Dowóz uczniów autobusem szkolnym według następującego rozkładu:
I autobus
8:05 - Skalmierz
8:10 - Woleń
8:15 - Domaniew
8:25 - Kobylniki
8:30 - Góra
8:35 - Chabierów
8:40 - Głaniszew
8:45 - Garbów
II autobus
8:30 - PKP Domaniew
8:35 - Kociołki
8:40 - Tuwalczew
8:50 - Szkoła Kalinowa
8:55 - Gorzałów
Odwóz spod szkoły - o godz. 9:20.
Msza św. inaugurująca rok szkolny 2020/2021 zostanie odprawiona w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kalinowej 31 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 18:00.
W linku poniżej znajduje się dokument zawierający wytyczne w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie pandemii:
Wyprawka Przedszkolaka:
dzieci 3,4-letnie - dodatkowy strój na przebranie.
Wyprawka dla klas I - III:
Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów.
Z powodu pandemii nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W dniu 26 czerwca 2020r. świdectwa zostaną przekazane uczniom w pracowniach ich wychowawców, zgodnie z następującym harmonogramem:
Do szkoły będą mogli wejść wyłącznie uczniowie, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny, obowiązujące w czasie pandemii.
Wycieczka uczniów z klas I - III, która miała odbyć się 15 czerwca br. jest zaplanowana na 25 wrzesnia (piątek) w następnym roku szkolnym 2020/2021.
Wielka machina dobra kręci się dalej! Z przyjemnością wzięliśmy udział w akcji wspierającej cudownego Wojownika – Wojtusia Howisa, który walczy ze straszną chorobą SMA (spinal muscular atrophy) - rdzeniowym zanikiem mieśni. Dziękujemy za nominację przez Centrum Usług Wspólnych w Błaszkach oraz Miejsko – Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Błaszkach do wzięcia udziału w #GaszynChallenge. Wykonaliśmy zadanie i oczywiście "wrzucamy pieniądze do skarbonki". Do tytułu Pomagaczy nominujemy następujące podmioty:
Nawet jeśli nie jesteś nominowany, możesz pomóc zapełniać skarbonki dzieci chorych na SMA. Dosłownie każda złotówka jest ważna.
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu dla uczniów klasy ósmej w 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Rodzic/prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
7. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
2) wychodzi do toalety
3) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
10. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
11. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
12. W trakcie egzaminu należy przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
1) unikać kontaktowania się z innymi zdającymi
2) obowiązkowo zakrywać usta i nos w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym
3) nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegać higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
4) zachować odpowiedni dystans od innych zdających po zakończonym egzaminie.
13. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
1) W tym celu uczniowie winni stawić się w szkole przed egzaminem o godz. 8.20, przy czym na salę egzaminacyjną uczniowie wpuszczani będą od godz. 8.30. W pierwszej kolejności na salę wpuszczani będą uczniowie, którzy korzystają z przedłużenia czasu przeprowadzania egzaminu.
2) Wypuszczanie zdających z sali po egzaminie nastąpi po zakończeniu egzaminu i zebraniu prac od uczniów, przy czym zespól nadzorujący upewnia się, że zdający nie gromadzą się pod szkołą. Aby omówić egzamin i podzielić się wrażeniami po egzaminie, zdający porozumiewać się mogą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, unikając spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
3) Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła otrzymała 5 laptopów wraz z dodatkowym oprogramowaniem oraz akcesoriami.
Gmina Błaszki zakupiła w/w sprzęt w ramach projektu grantowego pod nazwą „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Otrzymane przez szkołę laptopy wypożyczone będą uczniom do uczestniczenia w zdalnym nauczaniu prowadzonym przez szkołę aż do momentu ustania epidemii.
Zgodnie z ogłoszeniem Ministra Edukacji Narodowej informujemy, że gzamin ósmoklasisty jest zaplanowany na 16, 17, 18 czerwca br.
W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że 3-dniowa wycieczka do Krakowa dla klas 6,7,8 została odwołana. Pieniądze zostaną zwrócone, gdy wrócimy do szkoły.
Natomiast termin wyjazdu klas 1,2,3 do Warszawy został przełożony z 15 czerwca na wrzesień br.
W związku z działaniami informacyjnymi związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa zamieszczamy linki do źródeł informacji na ten temat:
Link do spotu: https://we.tl/to emisję spotu informacyjnego-EXbKJQPrk2
https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s
https://www.facebook.com/135889759813803/posts/2704209899648430/
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1233015869913128961?s=19
Konkurs odbył się 11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kalinowej. Brało w nim udział 22 uczniów z naszej szkoły, którzy rozwiązywali test w pięciu grupach wiekowych: kl. IV – 4 uczniów, kl. V –6 uczniów; kl. VI– 4 uczniów, kl. VII—4 uczniów kl. VIII- 4 uczniów. Uczniowie na uzupełnienie kart odpowiedzi mieli 45 minut.
W konkursie uczestniczyło 15 564 uczniów z 462 szkół z całego kraju ; w tym ogółem uczniów:
z klasy IV –1 384
z klasy V- 3 136
z klasy VI- 3 043
z klasy VII – 1 871
z klasy VIII- 1 888
Województwo łódzkie reprezentowało 833 uczniów z 22 szkół.
AMELIA OLSZEWSKA z klasy V
zajęła 11 miejsce w województwie łódzkim na 833 uczniów i 321 miejsce w kraju na 15 564 piszących
MARIKA LIGNER z klasy VI
zajęła 22 miejsce w województwie łódzkim i 391 miejsce w kraju
JULITA ŚWITACZ z klasy VII
zajęła 23 miejsce w województwie łódzkim i 455 miejsce w kraju
oraz
MAGDALENA MARUSZEWSKA z kl. VII zajęła 31 miejsce w woj. łódzkim
EMMA SAŁATA z kl. IV zajęła 37 miejsce w woj. łódzkim
PATRYCJA BROCKA z kl. VIII zajęła 50 miejsce w woj. łódzkim
Dziękujemy także pozostałym uczestnikom, którzy wykazali się wiedzą z zakresu języka polskiego i współczesnego życia społeczno-kulturalnego.
Powodzenia znów za rok!
Uczniów do konkursu przygotowała p Elżbieta Radojewska.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły
4 uczniów z kl. IV, 6 uczniów z kl. V, 4 uczniów z klasy VI,
2 uczniów z kl. VII i 3 uczniów z kl. VIII.
Każda klasa pisała test w swojej kategorii wiekowej.
Uczniowie mogli zdobyć 50 punktów
Bardzo dobry wynik uzyskały :
zdobyły 47 punktów
zdobyła 46 punktów
JULIA STANISŁAWSKA
ZUZANNA DZIKOWSKA
zdobyły 44 punkty
NA WYRÓŻNIENIE ZASŁUGUJĄ TEŻ
EMMA SAŁATA
PATRYCJA BROCKA
JULIA DĘBICKA
GRATULUJEMY!!!
W piątek, 10 stycznia br., świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. To właśnie dla nich przedszkolaki oraz uczniowie klas I - VIII wystąpili w obszernym programie artystycznym. Śpiewom i tańcom nie było końca. W trakcie występów Babcie i Dziadkowie mogli skosztować pyszności przygotowanych i serwowanych przez rodziców. Sami zobaczcie!
Dzieło naszych szkolnych pań dekoratorek ...
Dziękujemy za Waszą pracę "po godzinach". Jej efekty bardzo umilają nam czas spędzany w szkole.
26 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się apel o bezpieczeństwie na drodze Uczniowie klasy III zaprezentowali uczniom, nauczycielom i licznie przybyłym rodzicom przedstawienie „Leśna szkoła ruchu drogowego”. Forma widowiska pozwoliła w atrakcyjny sposób przybliżyć tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci na drodze. Mieszkańcy lasu przypomnieli zasady przechodzenia na drugą stronę jezdni po pasach i przy sygnalizacji świetlnej oraz noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.
Zorganizowaniem przedstawienia oraz konkursu zajęła się p. J Szymańska.
W miesiącach październiku i listopadzie 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”.
Artyści z naszej szkoły użyli wielu interesujących różnorodnych i pracochłonnych technik do wykonania pracy. Głównym celem konkursu było propagowanie treści związanych z bezpieczeństwem na drodze, rozwijanie wyobraźni plastycznej i prezentacja talentów z naszej szkoły.
Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym ze Szkoły Podstawowej w Kalinowej.
Na konkurs wpłynęły łącznie 62 prace plastyczne.
Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie, były pomysłowe, atrakcyjne, bardzo staranne, charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych.
Kolejnym etapem konkursu było dokonanie oceny prac i wyłonienie tych najlepszych przez członków komisji konkursowej powołanej przez organizatora w składzie:
Jury konkursowe, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i w myśl jego zasadom, obejrzało i oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs. Były one oceniane pod względem samodzielności wykonania, oryginalności, walorów artystycznych, techniki plastycznej oraz zgodności z tematem. Jury stanęło przed lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były bardzo interesujące, a różnorodność pomysłów i zmysł artystyczny- niejednokrotnie zaskakując potrafił wprawić w zdumienie. Złożone „dzieła” podzielono na 3 kategorie wiekowe ich autorów:
W kategorii: 5-6 latki
1 miejsce Ugorny Karol
2 miejsce Dec Zuzanna
3 miejsce Grzelak Zofia
Wyróżnienia: Józefiak Piotr, Dzikowski Mikołaj
W kategorii: I- II-III-IV klasa
1 miejsce Ugorny Przemysław
2 miejcse Frontczak Gabriela
3 miejsce Kubiczak Nikola
Wyróznienia: Woźniak Patrycja, Broczek Oliwia
W kategorii: V-VI-VII-VIII klasa
1 miejsce Ligner Marika
2 miejsce Ligner Roksana
3 miejsce Kundera Amelia
Pozostali uczestnicy konkursu plastycznego: „Bezpieczna droga do szkoły”.
Szkoda, że uczniowie klas VII i VIII nie wzięli udziału w konkursie plastycznym!
Grupa artystyczna Rekonstrukto zorganizowała pokaz historyczny pt. "Wrzesień 39" czyli rzecz o tym jak wyuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Program przybliżył uczniom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczypospolitej. Zprezentowano także ekwipunek i wyposażenie z czasu kampanii wrześniowej, repliki broni, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie, musztrę oraz sprzęt bojowy. Była to ciekawa lekcja historii i każdy znalazł w niej coś ciekawego.
Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której wystąpili w niej uczniowie z klas IV - VIII. Przypomnieli oni swoim koleżankom i kolegom historię trzech rozbiorów Polski, po których całkowicie zniknęła ona z mapy świata, oraz historię powrotu Polski niepodległej. Pięknie recytowane wiersze i śpiewane pieśni wywołały wzruszenie u niejednej osoby. Wspaniale wyglądał również taniec z chustami w kolorach bieli i czerwieni. Dziękujemy uczniom za dostarczenie tylu wrażeń oraz nauczycielom za przygotowanie młodych aktorów, dekoracji i oprawy muzycznej.
29 października 2019r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. 26 przedstawicieli 7 szkół podstawowych z terenu gminy Błaszki zmierzyło się z zadaniami w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kas V – VI oraz uczniowie klas VII – VIII. Uczestnicy konkursu to najlepsi z najlepszych w swoich szkołach. Dlatego walka o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia była bardzo wyrównana i zacięta. Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia na czas oraz rozwiązywali zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki. Wszyscy byli doskonale przygotowani, o zwycięstwie musiała decydować dogrywka. Mistrzowie Tabliczki Mnożenia zaprezentowali nie tylko świetną sprawność rachunkową, ale również stalowe nerwy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Mistrz Tabliczki Mnożenia w kategorii klas V – VI – Julita Buś – SP Gruszczyce
II miejsce – Jan Posiewała – SP Błaszki
III miejsce – Maja Tomalak – SP Kwasków
Mistrz Tabliczki Mnożenia w kategorii klas VII – VIII – Marta Woźniak – SP Błaszki
II miejsce – Gabriela Krymarys – SP Włocin
III miejsce – Seweryn Woźniak – SP Gruszczyce.
Dodatkowo chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia po angielsku. Chętni byli wszyscy. I w tym przypadku poziom był tak wysoki, że zwycięzców wyłoniła dogrywka:
Mistrz Tabliczki Mnożenia po angielsku w kategorii klas V – VI - Julita Buś – SP Gruszczyce
II miejsce – Joanna Mikołajczyk – SP Sędzimirowice
III miejsce – Szymon Wachowski – SP Sędzimirowice
Mistrz Tabliczki Mnożenia po angielsku w kategorii klas VII – VIII – Oskar Mikołajczyk – SP Kalinowa
II miejsce – Marta Woźniak – SP Błaszki
III miejsce – Gabriela Waszak – SP Kwasków.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, laureaci – nagrody w postaci gier strategicznych. Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu ze strony Burmistrza Błaszek pana Piotra Świderskiego.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za wizytę w naszej szkole i doskonałe przygotowanie do konkursu. Zapraszamy za rok!
Organizatorem konkursu była p. Joanna Szymczak.