• Turniej Ruchu Drogowego.

    W czwartek, 27 marca 2025 roku uczniowie naszej szkoły: Szymon Polowczyk z klasy VIII, Kacper Mrozek oraz Antoni Maciejak z klasy VI po wyrównanej rywalizacji zajęli II miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa        w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej w Kwaskowie. Do turnieju zgłosiło się 18 uczniów, po 3 osoby z najstarszych klas szkół podstawowych gminy Błaszki. Na terenie "miasteczka" ruchu drogowego, które przygotowali przedstawiciele Sieradzkiego WORDu, uczniowie mieli do pokonania na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. Młodzi kierowcy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem był test, w którym musieli zmierzyć sie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gratulujemy naszym chłopcom takiego sukcesu!

  • Witamy Wiosnę!

    Dnia 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najładniejszy strój wiosenny, tak więc uczniowie ubrali się tego dnia na kolorowo aby przywitać Wiosnę. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przygotowując barwne stroje – ozdobione kwiatami, motylami i innymi symbolami wiosny. Po prezentacji strojów jury wybrało zwycięzców konkursu, który dostarczył mnóstwo radości i pozytywnej energii. Na zakończenie dnia symbolicznie pożegnaliśmy zimę, paląc Marzannę, którą wykonali uczniowie klasy VIII.

    Tradycją stało się już, że uczniowie klas starszych tego dnia przygotowują przedstawienie. W tym roku odegrali spektakl profilaktyczny na podstawie fragmentu powieści: „Pinokio”. Przedstawienie ukazywało moment, w którym drewniany pajacyk spotyka chłopców, którzy namawiają go, by udał się z nimi na wagary, obiecując mu dzień pełen przyjemności i zabawy, bez nauki i obowiązków. Historia przedstawiona na scenie była dynamiczna i pełna emocji. Aktorzy – uczniowie klasy szóstej świetnie wcielili się w swoje role. Pinokio był postacią pełną entuzjazmu, ale i naiwności, co uczniowie doskonale oddali w przedstawieniu. Chłopiec wahał się, czy posłuchać swoich kolegów, widać było, jak bardzo chciał do nich dołączyć, ale jednocześnie czuł wewnętrzny niepokój.

    Efekty dźwiękowe i muzyka w wykonaniu naszego niezastąpionego p. Marka Ludwickiego dodatkowo budowały nastrój. Przedstawienie było pełne wartościowych przesłań. Przypominało jak ważne jest podejmowanie mądrych decyzji i słuchanie dobrych rad. To pokazuje ważny morał – Nie zawsze, to co wydaje się atrakcyjne, jest dla nas dobre!

    Na zakończenie uczennice klasy szóstej już po raz kolejny same przygotowały choreografię do tańca. Wielkie brawa!

  • Trzymaj formę!

    Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z realizacją Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” zaprasza nauczycieli oraz zainteresowanych rodziców na szkolenie online. Program adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas V–VIII, a jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci, młodzieży oraz opiekunów wiedzy na temat zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego odżywania, aktywności fizycznej, a także edukacji konsumenckiej.
    Spotkania odbędą się 11 i 12 marca 2025 r. o godzinie 10:00 na platformie Microsoft Teams. Wykład przedstawi specjalista w dziedzinie dietetyki i psychodietetyki, który przybliży problematykę odżywiania młodzieży. Linki do szkoleń poniżej:
    Link do szkolenia w dniu 11 marca 2025r.
    Link do szkolenia w dniu 12 marca 2025r.
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu!

  • Walentynkowy bal przebierańców.

    14 lutego 2025 roku, odbył się w naszej szkole wyjątkowy bal przebierańców, a to za sprawą Walentynek, które dodały szczególnego nastroju. W zabawie uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III. Uczestnicy przybyli w ciekawych i kolorowych strojach, a sala została udekorowana serduszkami i maskami wykonanymi przez dzieci. Nauczyciele przebrali się za postacie z popularnego filmu animowanego - Minionki, co dodatkowo uatrakcyjniło imprezę i zachęciło wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas balu dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach. Warto zaznaczyć, że takie wydarzenia są doskonałą okazją do integracji dzieci, rozwijania ich kreatywności oraz umiejętności społecznych w atmosferze zabawy i radości.

  • Niezwykła lekcja geografii !

    29 stycznia, w klasie VI odbyła się niecodzienna lekcja geografii z elementami chemii. Uczniowie z przygotowanych własnoręcznie wulkanów, wykonywali kolorowe erupcje wulkaniczne. Doświadczenie to wywołało u uczniów wiele radości i zaciekawienia.

  • Zabawa choinkowa

    W dniu 17 stycznia, odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Przedszkolacy wraz z rodzicami i uczniowie klas I-VIII licznie przybyli na długo wyczekiwaną imprezę taneczną w ciągu całego roku szkolnego. Zabawę, tradycyjnie poprowadził pan Marek Ludwicki, który znakomicie "porwał" wszystkich do tańca, organizując przy tym konkursy z nagrodami. Wyczekiwanym momentem na choince było przybycie Mikołaja - w tym roku nawet dwóch, którzy wręczyli dzieciom paczki ze słodyczami. Dodatkową atrakcją był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę!

  • Dzień Babci i Dziadka.

    Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego w szczególny sposób uczciliśmy ich święto w naszej szkole. 

    21 stycznia, dzieci z oddziałów przedszkolnych  i klas I-III przygotowały program artystyczny w zimowej odsłonie. Sala gimnastyczna zamieniła się w zimowy park, w którym pojawiły sie zaśnieżone alejki drzew z latarniami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Każda grupa zatańczyła swój układ taneczny w specjalnie przygotowanych na tą okazję strojach. Zatańczyły śnieżynki, wiewióreczki z zajączkami, dzieci z kulami śniegu, kotki i myszki, bałwanki oraz najstarsza grupa - taniec ze wstęgami. Nie mogło zabraknąć też pięknych piosenek i upominków, a rodzice zadbali o poczęstunek dla przybyłych gości, za co serdecznie im dziękujemy!

    To był naprawdę wyjatkowy dzień, który pokazał jak ważne są wspólnie spędzone chwile, zwłaszcza z naszymi najbliższymi.

  • Jasełka

     

    W dniu 18. 12. 2024r. w naszej szkole odbyły się Jasełka, przygotowane przez uczniów klas IV-VIII. To wyjątkowe wydarzenie wprowadziło całą społeczność szkolną w świąteczną atmosferę i przypomniało o istocie Świąt Bożego Narodzenia.

    Przedstawienie rozpoczęło się od pięknej pastorałki, wykonanej przez solistki z klas IV i VI, po której szkolni aktorzy przedstawili tradycyjną inscenizację biblijną, ukazującą historię narodzin Jezusa w Betlejem. Uczniowie klas IV-VIII w pięknych kostiumach wcielili się w postacie Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów oraz trzech mędrców. Scenografia, pełna symbolicznych elementów, dodawała całości wyjątkowego charakteru.

    Szczególne wrażenie na publiczności zrobiły występy taneczne przygotowane przez klasy VI i VII. Uczniowie klasy VI zaprezentowali subtelny i harmonijny taniec aniołów, który oczarował widownię lekkością i gracją. Następnie klasa VII wykonała dynamiczny taniec pasterzy, wprowadzając element radosnej, ludowej zabawy. Obydwa układy taneczne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

    Muzyczną oprawę Jasełek wzbogaciły występy poszczególnych klas z kolędami i pastorałkami w ramach konkursu na najlepiej wykonany utwór. W oddziałach przedszkolnych wszystkie dzieci otrzymały nagrody.    W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa I, natomiast wśród klas IV -VII, pierwsze miejsce zajęła klasa VI.

    Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców tegoroczne Jasełka pozostaną w pamięci jako piękne i wzruszające wydarzenie, które wprowadziło nas w magiczny czas Bożego Narodzenia.

     

  • Święta tuż, tuż...

    Świąteczny nastrój zapanował w naszej szkole, a to za sprawą dekoracji na korytarzach oraz świetlnych iluminacji przed budynkiem naszej placówki. Niezwykle świątecznego klimatu nabrał kącik poświęcony patronowi naszej szkoły - Stanisławowi Moniuszce, gdzie zobaczymy pięknie przyozdobioną choinkę oraz stałą ekspozycję pałacu w Kalinowej w zimowej scenerii. Na korytarzu dla klas I-III pojawiła się piernikowa chatka z zimowym drzewem i  Mikołajem w towarzystwie reniferów. W oddziałach przedszkolnych zawitał Mikołaj na saniach z prezentami i kolorowe choinki wśród zimowych drzew.  Dodatkową ozdobą są choinki wykonane przez uczniów w ramach konkursu plastycznego na najpiękniejszą choinkę, którego rozstrzygnięcie nastąpi po Jasełkch. Dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w wystrój naszej szkoły:)

  • Mikołajkowy wyjazd do kina.

    Uczniowie klas I-III w ramach zbliżających się Mikołajek wybrały się 4 grudnia na wycieczkę do Kalisza. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie kultowej animacji Walta Disneya „Vaiana 2” w kinie Helios. Dzieci po zakupieniu popcornu, wygodnie zasiadły w sali kinowej. Młodzi widzowie z zaciekawieniem śledzili przygody Vaiany, która ponownie wyruszyła w niebezpieczną podróż z dość nietypową załogą, aby wypełnić niebezpieczną misję. Po seansie udaliśmy się do pobliskiego McDonalda, gdzie chętni uczniowie mogli samodzielnie zamówić swój zestaw. Na zakończenie nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć przy pięknych iluminacjach świątecznych przed galerią Amber. Opiekunami wyjazdu były panie: E. Borowska, E. Ligner,      U. Olszewska, M. Werner.

  • "Andrzejki"- magiczny czas wróżb i przepowiedni.

    W klasach I- III, piątek przebiegł pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, mała sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z zaciekawieniem przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii oraz brał udział w tradycyjnym wyścigu butów. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały wróżby ze szklanej kuli, którą odczytywali po podświetleniu latarką. Wiele emocji dostarczyła też wróżba z kubeczkami, pod którymi kryły się symbole bogactwa, wesołego życia, podróży w nieznane czy przeprowadzki.  Dużo uśmiechu na twarzach uczniów wywołała zabawa - rzut do tarczy z cyframi, które miały nietuzinkowe znaczenie. Wróżby przeplatane były zabawą taneczną m. in. taniec z miotłą. Uczniowie świetnie spędzili czas na wspólnej zabawie integrując się z rówieśnikami. Nad przebiegiem imprezy czuwały wychowawczynie: p. Edyta Borowska, p. Ewa Ligner i p. Monika Werner.

  • Niecodzienna lekcja fizyki w klasie 7

    W piątek 22 listopada uczniowie klasy 7 wybrali się na lekcję fizyki w terenie do Centrum Nauki „SOWA” w Sieradzu pod opieką p. Ireny Woźniak i p. Magdaleny Kroguleckiej. Dzieci mogły doświadczyć niesamowitej podróży po zaskakującym świecie nauki. W strefie z wystawą interaktywną zgłębiali zjawiska i zasady rządzące światem przyrody. W strefie Odkrywania, Wyobraźni i Kreatywności na naszych uczniów czekały różne zadania i eksperymenty, m.in. kształtowanie terenu za pomocą piasku kinetycznego, rysowanie w lustrze, układanie modeli narządów wewnątrz ludzkiego modelu, przekręty rowerowe, doświadczanie muzyki za pomocą kości, wyścigi walców, powietrzna armata, puzzle matematyczne i wiele więcej.

    Uczniowie sprawdzali jak działa kamera termowizyjna czy obrotowy stolik. Strzałem w dziesiątkę okazała się Majsternia, gdzie nasi podopieczni pracując w zespołach tworzyli obiekty latające, konstruowali na tablicy magnetycznej tor dla piłki czy budowali most. Czas spędzony w Centrum Nauki to była mądra rozrywka dla każdego!:) Nabyte umiejętności na pewno będą przydatne zarówno w szkole, jak i w życiu dorosłym.

     

  • Przedszkolaki w Teatrze!

     

    W piątek 15.11.2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Kalinowej uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Sieradza.

    Głównym punktem wycieczki było Sieradzkie Centrum Kultury – Teatr, gdzie dzieci obejrzały spektakl pt: „Królowa Śniegu”. Wychowankowie z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów. Dzieci poznały historię, która    w bajkowy sposób przedstawia świat wartości, a co za tym idzie w trakcie przedstawienia uczyły się odróżnić dobro od zła. Chętnie brały udział w przedstawieniu wspólnie śpiewając i naśladując ruchem treść baśni. Sceneria spektaklu była bardzo urozmaicona, sprawiła, iż baśniowy świat poruszył wyobraźnię oglądających. Widzowie byli świadkami zamieci śnieżnej, a za chwilę przenosili się do barwnego ogrodu, pełnego kwiatów. Kolorowe kostiumy oraz wpadające w ucho rytmiczne piosenki również sprawiły, iż na twarzach dzieci pojawił się zachwyt.

    Kolejnym celem wycieczki po wyjściu z teatru było rozwijanie i doskonalenie umiejętności sprawności ruchowej w figloraju. Po przybyciu na miejsce, przedszkolaki zostały miło powitani i zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabaw. Na naszych wychowanków czekało wiele atrakcji m.in. tunele, zjeżdżalnia, wspinaczki    i kulki. Dzieci z wielką przyjemnością i chęcią znajdowały sobie zajęcia, korzystając również z zabawek znajdujących się w sali. Wszyscy świetnie się bawili. To był dzień pełen wrażeń. Trochę zmęczeni, niektórzy zaspani, ale zadowoleni dotarliśmy pod naszą szkołę gdzie z utęsknieniem czekali rodzice.

    Wycieczka była bardzo udana. Cele edukacyjne wyjazdu tj. rozbudzenie zainteresowania uczniów kulturą i sztuką, wyzwalanie emocji, poznawanie zasad prawidłowego zachowania się w teatrze, utrwalenie zasad bezpiecznego podróżowania zostały osiągnięte.

    W charakterze opiekunów, dzieciom towarzyszyły: p. Agnieszka Chudzia – organizator wycieczki, p. Janina Dec, p. Anna Pawlak, p. Ewa Pipia oraz p. Weronika Wierzbicka.

     

     

     

  • Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

    Zapraszmay do zapoznania się z broszurą informacyjną na temat problemu narastającej oporności na antybiotyki: Tydzien_Wiedzy_o_Antybiotykach.pdf

  • Dzieciństwo bez przemocy !

    W ramach Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” 12 listopada br. w Szkole Podstawowej im. S. Moniuszki w Kalinowej zorganizowana została debata poświęcona bardzo ważnej problematyce - przemocy rówieśniczej!

    Z ramienia policji uczestniczył w niej Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Błaszkach starszy aspirant Kamil Cimcioch i Oficer Prasowy KPP w Sieradzu aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sieradzu pani Agnieszka Jasianek – Dobras. Celem debaty było zwiększenie świadomości młodzieży na temat różnych form przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, oraz jej konsekwencji dla ofiar, świadków i sprawców. Prowadzący podkreślali znaczenie reagowania na wszelkie przejawy przemocy i zachęcali do przyjmowania postawy solidarności oraz wspierania osób doświadczających trudności. Wskazano, że przemoc może przybierać różne formy, w tym przemoc słowną, fizyczną i cyberprzemoc. Policjanci omówili młodzieży rodzaje zagrożeń czyhających na młodych ludzi, również w cyberprzestrzeni. Przytoczyli wiele przykładów, aby wyjaśnić zjawisko cyberprzemocy i wyjaśnili dlaczego jest ono tak niebezpieczne. Przekazano wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Wskazano również, że nękanie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie kompromitujących informacji nie jest bezkarne, a sprawcy takich czynów tylko pozornie są anonimowi. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz zadawać pytania. Debata okazała się cennym doświadczeniem, które uwrażliwiło młodzież na problem przemocy w codziennym życiu, pokazała jak ważne jest prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie przeciwdziałania przemocy. Warto rozważyć kolejne spotkanie, które pozwoli uczniom jeszcze bardziej zaangażować się w tworzenie kultury wzajemnego szacunku i zrozumienia.

  • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole!

     

    „Witam Was. To ja, Polska – Wasza Ojczyzna. Na przestrzeni tysiąca lat przechodziłam różne wydarzenia – niektóre radosne, niektóre bolesne. Dziś, spotykam się z Wami, aby uczcić 106-tą rocznicę mojego wyzwolenia spod jarzma zaborców” – tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która miała miejsce 8 listopada 2024 roku w naszej szkole. Uczniowie klas IV-VII zaprezentowali piękny spektakl słowno – muzyczny, na który składały się wzruszające wiersze i pieśni patriotyczne, wprowadzające wszystkich w wyjątkowy nastrój. Motywem przewodnim przedstawienia była historia Dziadka, który w rozmowie z wnuczkiem snuł opowieści, o tym co przechodził w czasie 120-letniego okresu zaborów. Uroczystość przypomniała wszystkim jej uczestnikom wiele, zarówno na temat historii naszego kraju, jak i trudnej drogi do wolności. Wybrzmiały słowa szacunku i miłości do Ojczyzny, wdzięczności oraz wiary w wolność. Występ uświetnił piękny i oryginalny taniec z flagami w wykonaniu uczennic  klasy VI-tej.

    Święto Odzyskania Niepodległości stało się również okazją do uroczystego przekazania opieki nad sztandarem młodszym koleżankom i kolegom. Pani Dyrektor Małgorzata Bodzioch złożyła podziękowania uczniom klasy ósmej: Amelii Gościmskiej, Małgorzacie Szczupak i Szymonowi Polowczykowi za godne pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym podczas uroczystości szkolnych i gminnych. Nowemu pocztowi, uczniom klasy siódmej: Mikołajowi Baczyńskiemu – chorążemu pocztu oraz Mai Drobnik i Wiktorii Kaźmierczak – asyście, życzymy, aby z dumą wypełniali zaszczytny obowiązek opieki nad sztandarem – symbolem naszej szkoły.

     

  • Konkurs plastyczny HALLOWEEN MASK rozstrzygnięty!

     

    W czwartek, 31 października w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Halloween Mask”, polegający na  indywidualnym wykonaniu maski halloweenowej. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, rozbudzenie zainteresowań plastycznych oraz pobudzenie aktywności twórczej wśród uczniów naszej szkoły. Każda z przygotowanych masek była wyjątkowa i zachwycała nie tylko wykonaniem, ale również pomysłowością autora.

    Jury w składzie: Iwona Małolepsza, Janina Dec oraz Agnieszka Chudzia oceniało prace pod kątem estetyki wykonania, wkładu pracy autora, a także pomysłowości, staranności wykonana i ogólnego wrażenia artystycznego.

    W kategorii klas I-III zwyciężyli:

    • Miejsce I – Filip Woźniak (klasa II)
    • Miejsce II – Iga Pajęcka (klasa III)
    • Miejsce III – Hanna Sikorska (klasa I)
    • Wyróżnienia otrzymali: Franciszek Mrozek (klasa I) i Jowita Wiśniewska (klasa II).

    W kategorii klas IV-VII zwycięzcami zostali:

    • Miejsce I – Anna Wańka (klasa VI)
    • Miejsce II – Błażej Buda (klasa IV)
    • Miejsce III – Zofia Grzelak (klasa V)
    • Wyróżnienie otrzymała Antonina Sikorska (klasa V).

    Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

     

     

  • Dzieciństwo bez przemocy!

                  W dniach od 8 października do 19 listopada 2024 roku trwa Ogólnopolska Kampania  DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY!

    W ramach kampanii zostało przewidzianych wiele webinariów.

    www.dziecinstwobezprzemocy.pl

    Kampania ta ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne działania edukacyjne. Również w naszej szkole są przeprowadzane zajęcia dla uczniów, przygotowano gazetkę, odbędzie się spotkanie z policjantem na temat: przemocy rówieśniczej, hejtu oraz cyberprzemocy. Zgłoszone zostały też poszczególne klasy do udziału w lekcji online. Jest to doskonały sposób na dotarcie do uczniów w zdalnym trybie. Propozycja lekcji skierowana jest do różnych grup wiekowych.

    O przemocy online mówi się wiele. Temat ten poruszają nie tylko specjaliści, ale też znane osoby, w tym influencerzy. Badania potwierdzają, że duża grupa nastolatków doświadcza różnych form przemocy w Internecie. Jak sobie radzić z tym zjawiskiem i co robić, aby mu zapobiec? W trakcie zajęć poszukamy odpowiedzi na te pytania, przyglądając się różnym przekazom kultury masowej na temat tego problemu.

    Podejmowanie działań przeciwdziałania przemocy domowej (oraz przemocy rówieśniczej) wynika z obowiązku realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej w Powiecie Sieradzkim na lata 2023 – 2030.

     

  • "Jedno życie"- koncert profilaktyczny

    W czwartek, 17 października uczniowie klasy szóstej i siódmej wzięli udział w artystycznym programie profilaktyki uzależnień pt. „Jedno życie”, który odbył się w Centrum Kultury w Błaszkach. Podczas spektaklu uczniowie naszej szkoły poznali wyjątkowego artystę – Piotra Plichtę (pseudonim POISON), który w innowacyjny sposób przedstawił wiele historii ze swojego prywatnego życia, pokazując jak zgubne działanie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia i przemoc. Opowiadając o swoich ciężkich doświadczeniach i ich skutkach POISON nawiązał niezwykłą więź z młodymi ludźmi, niejednokrotnie wywołując łzy u niektórych z uczestników. Co ciekawe, spotkanie z artystą nie było tylko kolejną nudną pogadanką, ale przede wszystkim inspirującym koncertem. Muzyka rap, którą muzyk zachwycił młodzież nie tylko dzięki niesamowitemu brzmieniu, oddawała emocje i uczucia, które towarzyszyły raperowi na różnych etapach walki z jego uzależnieniami i życiowymi trudnościami. Uczniowie stali się świadkami prawdziwej życiowej historii człowieka, który niejednokrotnie upadał przygnieciony ciężarem używek, a jednak znalazł w sobie siłę, żeby się podnieść, walczyć, żyć. Dzięki swojemu spektaklowi POISON skutecznie pokazał naszym uczniom jakie wartości w życiu powinny być najcenniejsze i jak ważne jest rozwijanie swoich marzeń i pasji trzymając się z daleka od tego, co może je zniszczyć. Po koncercie zachwyceni uczniowie chętnie pozowali do zdjęć z artystą i zbierali autografy, a przede wszystkim wyraźnie poruszeni dyskutowali o przekazie artysty:  używki są bardzo kosztowne, a ich ceną jest życie - jedno życie!



     

  • Bijemy razem rekordy!

    W środę, 16 października, punktualnie o godzinie 12.00 nasza szkoła przystąpiła do wyjątkowego wyzwania – bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Data wydarzenia nie była przypadkowa, ponieważ w tym dniu obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Organizatorem akcji była Fundacja WOŚP, w ramach realizacji programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Po wcześniejszych wymagających treningach podjęliśmy próbę prowadzenia nieprzerwanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 min. Do wykonania zadania zgłosiło się 127 uczniów z klas I- VII. Dzielni RATOWNICY z wielkim zaangażowaniem sprostali podjętemu wyzwaniu. Nasze cudowne Dzieciaki udowodniły, że są zdeterminowane, by nieprzerwanie, przez 30 min, walczyć o ludzkie życie. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Kalinowej
    Szkoła Podstawowa,Kalinowa 86, 98-235 Błaszki
  • 438293320

Galeria zdjęć