ZAJĘCIA DODATKOWE DLA 3,4,5 - LATKÓW

Umowa świadczenia usług w zakresie wychowania przedszkolnego

1.    Szkoła realizuje usługi w zakresie wychowania przedszkolnego zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty ( Dz. U. z 2004r Nr 256, poz.2572 z późniejszymi zmianami).

2.   Czas pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym może wynosić maksymalnie 7 godzin tj. od 8⁰⁰ do 15⁰⁰ - ze względu na dowozy.

3.  Oddział przedszkolny  zapewnia nauczanie, wychowanie i opiekę w zakresie:

a). podstawy programowej wychowania przedszkolnego wynoszącej – 5 godzin dziennie ( nieodpłatnie )

b). wykraczającym poza podstawę programową w wysokości – 2 godzin dziennie ( odpłatnie ).

Świadczenia oddziału przedszkolnego wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego obejmują:

a) zajęcia relaksacyjne

b) zapewnienie opieki i bezpieczeństwa podczas pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym  w czasie zajęć dodatkowych realizowanych przez firmy zewnętrzne

c) zajęcia przygotowujące dzieci do udziału w przedszkolnych i szkolnych oraz środowiskowych imprezach artystycznych i okolicznościowych, konkursach, olimpiadach

d) zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia ( np. nauka języków obcych )

e) zajęcia wyrównawcze, wspomagające i korygujące rozwój dziecka

f) zajęcia terapeutyczne - logopedyczne

Rodzice/prawni opiekunowie dziecka oświadczają, że ich dziecko korzystać będzie z usług oddziału przedszkolnego wykraczającego poza podstawę programową w wymiarze 1 - 2 godziny dziennie tj. od godz. ….do godz.  …

Rodzice ( prawni opiekunowie ) dziecka zobowiązują się do:

1. Przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola osobiście lub przez osobę pełnoletnią, której udzielono pisemnego upoważnienia.

2. Przestrzegania postanowień statutu szkoły.

3. Informowania na bieżąco o zmianach danych osobowych np. adresu, nr tel.

- Odpłatności za świadczenia oddziału przedszkolnego  uwzględnione w §2 wynoszą 1 zł./1 godzinę zegarową. Opłata ta obejmuje koszty zajęć dodatkowych organizowanych przez szkołę.

- Opłatę  za korzystanie ze świadczeń oddziału przedszkolnego wnosi się  miesięcznie do 10-tego  dnia każdego miesiąca u nauczycieli wychowawców.